mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Ciekawostki ze swiata nie tylko o szczurkach cz.1.

Ciekawostki ze swiata nie tylko o szczurkach cz.1.

Szybka jazda samochodem pozytywnie odbija się na zdrowiu współczesnego mężczyzny, powodując w jego organiźmie podniesienie poziomu testesteronu. Jak poinformował londyński dziennik "Daily Express", do wniosku takiego doszła grupa naukowców kanadyjskich. Podczas prowadzenia auta o dużej mocy u kierowcy następuje znaczny wzrost poziomu tego hormonu, mającego zdolność obniżania ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Testosteron zapobiega też cukrzycy i nie dopuszcza do rozwoju depresji. Tradycyjnie wydzielanie tego hormonu nasilało się u mężczyzn podczas zagrożenia lub nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń, który wymagał od nich wykazania najodważniejszych stron swojego charakteru.

 

Najnowsze badania dowodzą, że pytania stosowane przez niektóre portale internetowe w ramach weryfikacji podczas logowania, nie zapewniają skutecznego zabezpieczenia. Według ekspertów, udzielenie odpowiedzi na pytanie np. o panieńskie nazwisko matki, nie jest wystarczającą metodą weryfikacji osoby logującej się, zaś w 1 na 80 przypadków hakerzy są w stanie odgadnąć prawidłową odpowiedź już po 3 próbach włamania się na konto. Badacze z uniwersytetu Carnegie Mellon przeprowadzili eksperyment, który wykazał, że przyjaciele i członkowie rodziny są w stanie poprawnie udzielić odpowiedzi na 17% pytań zabezpieczających konto danej osoby.

 

Najnowsze badania dowodzą, że jajka nie tylko nie są szkodliwe dla zdrowia, ale wręcz poprawiają jego stan i pomagają w walce z otyłością, więc powinny codziennie gościć w naszej diecie. Naukowcy amerykańscy przeanalizowali szereg badań nad wartością odżywczą jajek i doszli do wniosku, że pomimo niskiej wartości kalorycznej jajka są ważnym źródłem białek i takich składników odżywczych, jak witamina D, witamina B12, selen oraz cholina, zaś zawarte w nich przeciwutleniacze sprzyjają zapobieganiu takim chorobom, jak zwyrodnienie plamki żółtej.

 

 

Banda kurczaków zaatakowała i zamordowała lisa, który wdarł się do kurnika i zaczął zagryzać jednego z nich. Właścicielka kurzego stadka z hrabstwa Essex znalazła zwłoki zadziobanego drapieżnika, kiedy przyszła rano do kurnika, aby zebrać jajka. Po dokładnym obejrzeniu „miejsca zbrodni” Michelle Cordell doszła do wniosku, że rozwścieczone kury zdołały przewrócić na lisa stojący w rogu kurnika mały stolik, a kiedy uderzone zwierzę straciło przytomność, zadziobały je na śmierć.

 

 

Szympans Żora z rosyjskiego ogrodu zoologicznego został wysłany na kurację odwykową, ponieważ opiekunowie uznali, że jego uzależnienie od piwa i papierosów wymknęło się spod kontroli. Samiec, który przez kilka lat występował w cyrku, został odesłany do zoo w mieście Rostów, kiedy stał się zbyt agresywny podczas swoich występów. W swoim nowym domu Żora spłodził kilkoro małych szympansiątek, nauczył się rysować flamastrami i niestety również zaczął sięgać po alkohol i papierosy, które wypraszał u zwiedzających zoo gości. Z powodu narastającego uzależnienia szympans został wysłany na terapię do kliniki odwykowej w Kazaniu.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: MalwinaPaulina, 30.03.2010

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  szczurzaferma
  Szczur to małe zwierzątko z uszkami, długim łysym ogonkiem i ryjkiem, który musi wszędzie wsadzić.

 • Właściciel serwisu

  MalwinaPaulina

 • Utworzono dnia

  23.03.2010

 • Użytkownicy

  4

 • Język

  polski